Witajcie!

W ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Głuchych na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku uchyliłam rąbek tajemnicy, czyje prace utalentowanych Głuchych artystów będziecie mieli okazję obejrzeć w Galopie.

11236557_487067391452958_6652065609800473679_o
Krótką notkę biograficzną poszczególnych artystów możecie przeczytać na wydarzeniu na Facebooku.

Będzie to również świetna okazja osobiście poznać artystki i pomigać o sztuce, o wszystkim i o niczym.

Na spotkaniu wyświetlane takie filmy jak:
1. „Dzieci gorszego Boga” (1986), w tym słynnym filmie główną rolę w rzeczywistości gra Głucha aktorka Marlee Matlin, która zdobyła Oskara za tą rolę.
2. „W uchu cisza” (2008), główną rolę gra Głucha aktorka Marlee Matlin, dramat opowiada o rodzicach, którzy stają przed wyborem między implantowaniem dziecka a pozostawianiem go głuchym.
3. „Pete Tong – historia głuchego didżeja” (2004), film podobno oparty na faktach, historia o didżeju, który z dnia na dzień stracił słuch i o jego zmaganiach z głuchotą.

Szczególne podziękowania należą się Patrycji Wałek i Annie Andrzejewskiej za przygotowanie napisów do jednego z tych filmów.

Przy okazji będzie możliwość zobaczenia, jak tworzą się prace scrapbookingowe z rąk Głuchych artystów.
Dzieci jak i dorośli będą mogli próbować swoich sił w kolorowaniu, wycinaniu i stworzeniu kart okolicznościowych techniką scrapbookingu.

Poniżej przedstawiam film instruktażowy odnośnie tego, jak dojechać z centrum Katowic do pubu „Galop” w Katowicach – Brynowie.

Wpadajcie za tydzień galopem!

Reklama