Wczoraj w katowickim Galopie odbył się Międzynarodowy Dzień Głuchych, w Katowicach chyba pierwszy raz od wielu lat. Choć pogoda na zewnątrz nie dopisała, to w lokalu atmosfera była gorąca, że uśmiech nie schodził z ust.

Była okazja podziwiania twórczych prac Głuchych artystów na ścianach i parapetach. Tutaj chciałabym podziękować wszystkim artystom za współpracę i zaangażowanie. Artystkom – Aleksandrze Sikora, Magdalenie Urban, Elizie Klimek i Renacie Rosiek dziękuję za przybycie na tę imprezę. Mini-warsztaty scrapbookingu prowadzone pod okiem Elizy Klimek i Renaty Rosiek były genialne – dziękujemy! Nie brakowało chętnych na wypróbowanie swych sił w stworzeniu kartek okolicznościowych i kolorowaniu techniką scrapbookingu.

Ze względu na ograniczony czas udało się wyświetlić tylko dwa filmy „Dzieci gorszego Boga” i „W uchu cisza”. Szczególne podziękowania kieruję do Anny Andrzejewskiej i Patrycji Wałek za przygotowanie napisów do jednego z tych filmów.

Były również pogaduszki o wszystkim i o niczym, poznanie nowych i ciekawych ludzi.

Wszystkim dziękuję za przybycie do Galopu, nawet z bardzo daleka, z odległej części Śląska, Wrocławia, Krakowa i Warszawy.

Chciałabym przede wszystkim podziękować mężowi za olbrzymie wsparcie i pomoc w organizowaniu tej imprezy. Właścicielom „Galopu”, Danielowi i Dominice Hozumbek dziękuję za udostępnienie nam lokalu.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy.

Katarzyna Szymura

Reklama